Genesis Thor 100 RGB: fél kiosztás lett, maradhat?

A Genesis formabontó, mechanikus billentyűzete nem megszokott módon csak egy kiegészítő gombsor játékokhoz.

Használat közben, szoftver

A Genesis Thor 100 RGB használata közben persze nem beszélhetünk gépelési élményről, hiszen akinek egy kétéves gyerekénél gazdagabb a szókincse, az nem nagyon fogja tudni magát kifejezni a rendelkezésre álló betűkből, de tesztalanyunk nem is erre való. Na de akkor pontosan mire is? Mikor először csatlakoztattuk az eszközt, még a mi fejünk körül is repkedtek a kérdőjelek, így kezdésképp letöltöttük a gyártó weboldaláról a THOR100 névre hallgató szoftvert, és megnéztük, mik a lehetőségek.


[+]

A program főoldalán két felület között tudunk váltani a fent elhelyezett PCMODE és SETTINGS kapcsolók lenyomásával. A két felület elszeparálásának értelmét a tesztidőszak alatt nem sikerült megfejteni, ugyanis míg előbbit használva csak a világítás testreszabására és a legfeljebb 5 profil bizonyos programhoz való hozzárendelésére van lehetőség, addig utóbbi alatt érhető el a makrórögzítés és a gombok egyedi beállítása, a PCMODE funkcióival együtt.


[+]

Miután megállapítottuk, hogy érdemesebb csak a SETTINGS fület használni, mert itt minden opció elérhető, mélyebben is beleástuk magunkat az elérhető beállításokba. Egy gomb feladatának megadását annak kijelölésével kezdhetjük meg, ezt követően több választási lehetőségünk is van. Rögzíthetünk makrókat, kiválaszthatunk egy programot, amit az adott gombbal el szeretnénk indítani, kiválaszthatjuk a háttérvilágítás színét és a hozzá tartozó effektet, visszaállíthatjuk az alapértelmezett feladatra, valamint deaktiválhatjuk azt.


[+]

A negatívumok listájához írnánk, hogy bár Fn módosítóbillentyűvel elérhető a hangerőállítás, a multimédia-vezérlés és a fényerőszabályzás az adott ikonnal jelölt gombokkal, ezeket a feladatokat nem tudjuk hozzárendelni egy másik gombhoz, így mindenképp az Fn kapcsolót kell használnunk.


[+]

A kupakok alatt dolgozó Outemu Red kapcsolók minőségével viszont elégedettek voltunk. Specifikációit tekintve nagyon hasonlít Cherry MX megfelelőjéhez (4 milliméteres teljes út, 2 milliméteren lévő, nem hallható kapcsolási pont), ez pedig leütéskor is érzékelhető, játék közben nem tapasztaltunk pontatlanságot, ráadásul társaink sem jelezték, hogy hangosak lennének a gombnyomások, ami a hétköznapokban használt narancssárga Razer switchek esetében elő szokott fordulni. Természetesen az NKRO képesség és az anti-ghosting technológia is adott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés