Logitech billentyűzetek játékhoz

Tesztelés, értékelés

A G15 tesztelését a kijelzővel kezdtük. A Logitech honlapjáról eljutottunk két nem hivatalos G15 oldalra, ahonnan többféle appletet is letöltöttünk. Ezek .exe kiterjesztésű fájlok, melyeket elindítva bekerülnek az LCD vezérlőpultjába. Az EzLCD System Monitor sokféle rendszerinformációval szolgál. Mutatja a merevlemezek állapotát, a CPU órajelét, terheltségét, a felhasznált memóriát. Együttműködik a SpeedFan és RivaTuner szoftverekkel. Az előbbiből a feszültségértékeket, hőmérsékleteket és a ventilátorok állapotát tudja kiolvasni. A RivaTuner-es lehetőségekről nem tudunk érdemben nyilatkozni, ugyanis nekünk a 2.0-s végleges verzióval nem működött.

A SirReal’s panel sokkal jobban sikerült kiegészítő, megjelenése rendezettebb, és több mindenre képes. Felül a dátumos, órás rész, valamint az alatta lévő grafikon fix. A két bal oldali a processzor és memória állapotát jelzi, a jobb oldaliak a hálózati forgalmat mutatják. Az alsó négy doboz tartalma a kijelző alatti gombokkal kapcsolgatható. A mellékelt konfigurációs fájl szerkesztésével lőhetjük be, mit mutassanak. A választék sokrétű, mert az applet rengeteg programot támogat (FRAPS, iTunes, SpeedFan, TeamSpeak2, Winamp stb.).

Az LcdStudio nevű szoftverrel egyszerűen hozhatunk létre saját kijelzőkonfigurációkat, de tengernyi előre elkészítettet is találunk. A kiválasztott konfigurációkat az LcdStudio lejátszási listájára (playlist) kell felvenni, hogy megjelenjenek a kijelzőn. Alább a nagyon fantáziadúsan Sysinfo névre keresztelt konfig látható.

A játékosok közül egy Counter-Strike-hoz való appletet próbáltunk ki. Ebben sokféle statisztikát követhetünk nyomon.

A kijelzőtől eltekintve a G11 és G15 teljesen egyforma, ez funkcióikra és a billentyűk jellegére is vonatkozik. A gombok viselkedése nagyjából félúton van korábbi két játékos tesztalanyunk, a Razer Tarantula és a Steelkeys 6G között. Hosszabb úton járnak, mint a Tarantulán, és puhábban mint a 6G-n. Ugyan a leütések érzékelése a 6G-hez hasonlóan mátrixos rendszerű, a játékhoz használt kényes területeken egyszerre hat gomb is működött. Autós játékokban kanyarból kigyorsítva (gáz és kanyarodó billentyű), nitrót használva (következő gomb), és éppen felfelé váltva (a negyedik gomb) sem akadt meg a móka, és az FPS-ekben is bal kezünk öt ujja és nem a billentyűzet volt a szűk keresztmetszet.

Értékelés

Véleményünk szerint a Logitech igen ésszerűen oldotta meg a játékos billentyűzet kérdését. Nem fölösleges kiegészítőkkel és funkciókkal rakta tele termékeit, melyek csak az árat növelik. Persze a G11 14 000 forint fölötti és a G15 majdnem 20 000 forintos ára sem aprópénz, de a (háromszor) 18 extra gomb, a médiapult, az USB-k (kár, hogy csak 1.1-esek) és a szabályozható világítás, no meg az egyedi forma megér ennyit. A G11 megjelenésével a felhasználók már maguk dönthetik el, hogy szükségük van-e az LCD nyújtotta extrákra. Szerintünk a G11 jobban megéri az árát, ezért ajánlott minősítést érdemel, de a monitoros G15 is tetszett.

 

Logitech G15Logitech G11

rudi

A bemutatott billentyűzeteket a Logitech bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés