NForce 600i chipsetes Asus alaplapok

Értékelés

Komoly probléma, ha egy tuningra kihegyezett alaplap köhögősen kezeli a memóriamodulokat. Az is gond, ha a hűtésén fennakadnak a méretesebb processzorhűtők. Aki több mint 80 000 forintot szán alaplapra, az biztosan nem szeretne ilyen problémákba ütközni, ezért jobban teszti, ha egyelőre óvatosan szemez a Striker Extreme-mel. Érdemes figyelni a fórumokat, hogy mikor jelennek meg hírek a stabilizált memóriavezérlőről.

Ha választanunk kellene a Striker Extreme és a P5N32-E SLI között, akkor minden bizonnyal az utóbbira tennénk le a voksunkat. Szerintünk a néhány LED, hőérzékelő, két eSATA és a pár kiegészítő konnektor nem ér meg több mint 20 000 forintot, ráadásul a P5N32-E SLI-nek praktikusabb a hűtése is. Erre az alaplapra is érvényes, hogy ki kell várni a stabil működést biztosító végleges BIOS-t.

Az Asus trió legügyesebb tajga az nForce 650i SLI chipkészletes P5N-E SLI – csak az a fránya memóriagond ne lenne. Ez az egyetlen dolog fosztja meg a modellt a kövér különösen ajánlott címkétől. A kevesebb mint 30 000 forintos árban benne van egy olyan chipkészlet, mely sebességben méltó partnere nagytestvérének és a konkurenciának is, ráadásul emellett jól tuningolható. Az alaplap nincs túlcicomázva, de van FireWire és külső adattárolásban nagyon hasznos eSATA csatlakozója. Érdemes kivárni, hogyan alakul a memóriahelyzet, és mit tudnak majd felmutatni a konkurensek.

rudi

Az Asus alaplapokat az Asus és az Expert Computer Kft., az EVGA nForce 680i SLI-t a Case Hungary Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés