OCZ Vertex 4 SSD megújult vezérléssel

IOMeter, AS SSD

A szekvenciális olvasás – és írás – kap szerepet a nagyobb fájlok másolásánál, illetve az ilyen méretű állományokkal dolgozó alkalmazásoknál; ha csak rendszerlemezt keresünk, akkor ez egy sokadrangú szempont lehet számunkra. A Vertex 4 itt láthatóan alaposan lemaradt, csak az utolsó helyre ért be.

Írásnál a korábbi Marvell 88SS9174 vezérlővel szerelt Intel 510 és a Samsung 830 közé furakodott be az OCZ új SSD-je. Azt mindenképpen tartsuk szem előtt, hogy az IOMeter viszonylag jól tömöríthető adatokkal dolgozik, ennek okán ez a teszt a SandForce-alapú meghajtóknak fekszik legjobban.

A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik kedvenc vesszőparipája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, bár ez egy átlagfelhasználót különösebben nem érint. Itt a Vertex 4 már lényegesen jobb produkciót mutatott, amivel közvetlenül a Samsung 830 mögé jött fel.

A fentiekből következik, hogy a véletlenszerű írás egy átlagos PC-s felhasználó számára szintén nem túlságosan lényeges szempont. Itt az OCZ üdvöskéje ismét jól szerepelt. Négy lekérés esetén megelőzte a Samsungot, míg 64 esetében sem volt túl nagy a lemaradása. Mindezek ellenére az OCZ Vertex 3 MAX IOPS modellnek még továbbra sem tudott a közelébe férkőzni.

A kevés általunk használt benchmark egyike az AS SSD. Ennek is csak a beépített másolási tesztjét alkalmaztuk, mert ezt akár otthon az olvasó is le tudja mérni magának. Amit erről érdemes tudni: ez a meghajtón belül másol; az ISO-teszt nagy ISO-fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen. A Vertex 4-nek a meglehetősen szoros élmezőnyben nem volt kifejezetten könnyű dolga. Programfájlok esetében az előd Vertex 3 eredményét hozta, ISO-ban elmaradt attól, de a Game-teszt esetében már a csúcstartókkal azonos szintet mutatott az újdonság.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés