Samsung D5500 - best buy?

Bekapcsolás után

Kezelés

Azért az elég sokat elárul a Samsung hozzáállásáról, illetve a márka pozicionálásáról, hogy ez a széria is megkapta az idei fejlesztésű Smart TV rendszert, amelyről már írtunk korábban. Korrekt lépés, hogy nem csak a prémium szegmens kínálja ezt a plusz szolgáltatást, ami teljesen ugyanúgy működik, mint a drágább daraboknál, azt leszámítva, hogy a háromdimenziós tartalmak elérését lehetővé tevő Explore 3D alkalmazás itt értelemszerűen nem lelhető fel.

A menürendszer a tavalyi-tavalyelőtti kicsit átdolgozott, modernizált változata. A felépítés szerencsére megmaradt, azzal ugyanis semmi gond nem volt, ugyanúgy logikus, egyszerű és könnyen kezelhető, csak a grafika mozdult el egy enyhén letisztultabb irányba. Ezeken kívül megjelent az egyes paraméterek mellett egy rövid, illusztrációval kiegészített magyarázat is, ami kimondottan hasznos fejlesztés.

EPG és Távirányító

Az EPG az utóbbi idők Samsung tévéihez hasonlóan remekül használható. A rendszer jól átlátható és világos, maga a felület könnyen kezelhető még a teljesen laikusok számára is (kipróbáltuk!). Egy képernyőn láthatóak a csatornák, a műsorok, a sarokban fut a tévéadás képe, felül pedig rövid leírás olvasható a kiválasztott műsorról. Beállítható, hogy a készülék automatikusan odakapcsoljon egy kijelölt programra, tehát az időzítés is működik. Egy külön képernyőn meg lehet nézni, hogy miket választott ki az ember korábban, és ezek közül természetesen kedvére törölhet is. Az Info gomb megnyomásával részletesebb információk kérhetőek egy adott programról.

A távirányító kialakításánál egyértelműen a funkcionalitás került előnybe. A több szintű, különféle felületű és színű anyagokat, a hajlított formákat elfelejtette a Samsung. Nincs gond ezzel sem, hiszen a matt felületen nem látszanak az ujjlenyomatok, minden fontosabb funkciónak jutott külön gomb, ezek mérete és anyaga is megfelelő, csak a összhatás valahogy nem túl szép. Persze az is igaz, hogy felesleges talán ilyesmivel vesződni a mai világban, mikor egyre többen használják az okostelefont, táblagépet távvezérlőként.

Tévézés és csatornák

A csatornakeresés igen kulturált. Egy táblázatban adhatjuk meg, hogy digitális, analóg vagy mindkét területen vadásznánk-e. Ezután maximum 6-7 percet kell várni, és máris kezdhet tévézgetni az ember. Az analóg jelekkel kimondottan jól boldogult, ezen a téren komoly eredményeket sikerült elérni az elmúlt két-három évben. Nagyon durva hibákról egyáltalán nem beszélhetünk, és a legtipikusabbakat is sikerült elkerülni: tehát nincsen sistergő képzaj, nincsenek vándorló csíkok, és az árnyékok sem hullanak atomjaikra.

A digitális adások persze sokkal jobbak, gyakorlatilag nincs képhiba. Végig stabil maradt, nem esett szét, nem tűnt el az adás. Az is igaz, hogy Budapest egyik belső kerületében próbáltuk ki, lehet, hogy másutt gondjai akadnának a jelfeldolgozással. Az antennát képes energiával ellátni, így azt nem szükséges a hálózati áramforráshoz csatlakoztatni. Viszont egy érdekes jelenségbe beleszaladtunk: Az első körben egyáltalán nem volt hajlandó egyetlen csatornát sem megtalálni, még akkor sem, ha bedugtuk a konnektorba a vezetékét. A készülék áramtalanítása után viszont minden rendben ment. Ugyanez előfordult a képbeállításoknál is, ott a Filmet leszámítva mindegyik teljesen sötét volt, úgyhogy ha valaki bármilyen hibát tapasztal, akkor érdemes egy próbát tenni az áramcsap elzárásával. Ezért nyilván nem jár pirospont, de még mindig jobb, mintha tényleg nem működne a tuner, vagy nem lehetne a képmenü paramétereivel játszani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés