Samsung NP350: Ultrabookok gyilkosa

Hűtés, fogyasztás

Egyik nagy problémája az eddig nálunk járt, különösen vékony notebookoknak a túlzott melegedés szokott lenni, ugyanis a szűkös házban nem maradt hely normális hűtésnek, és a szellőzőnyílást is rendszerint elrejtik. A Samsung NP350 belseje tágasabb, a meleget pedig egy méretes nyíláson keresztül fújja hátrafelé, éppen a jó irányba, el a felhasználótól. Nyugalmi állapotban, 24 °C-os szobahőmérséklet mellett 28-33 °C-os volt a felülete, hűtését pedig alig lehetett hallani.

Meghajtva a 35 wattos TDP értékkel bíró processzort nyugalmi 41 °C-os hőmérsékletéről egyből 62 °C-ra ugrott, a hűtés pedig hangosodott, bár még mindig 20 dB környékén duruzsolt csak. Az első perc végére a zajszint 26 dB lett, ami notebookos viszonylatban átlagos, az Ultrabookoknál pedig továbbra is lényegesen halkabb, és hangszíne sem volt olyan zavaróan magas, mint a lapos gépeké. Ötpercnyi hevítés után érte el a hűtés hangja a csúcsát, 28 dB-t, ekkor a processzor már 80 °C fölé melegedett egy picivel, de throttlingot (túlmelegedés miatti lassítást) nem tapasztaltunk. Szintén jó hír, hogy ugyan a notebook felületének hőmérséklete több ponton is elérte a 40 °C-ot, azért nem volt olyan forró, mint az Ultrabookok szoktak lenni. Merevlemeze is csak 38 °C-ig melegedett.

Méretéhez képest egészen komoly akkumulátort kapott a kis Samsung notebook. A hatcellás, 47 wattórás telep a 13,3-15,6 hüvelykes notebookokban is általános. Itt a kis kijelzővel és takarékos Core i3 processzorral párosítva, nyugalmi állapotban tíz órát tudott vele menni a gép, ez 5 watt alatti fogyasztást jelent.

Videózás közben is nagyon szép, közel öt és fél órás időt kaptunk, amiből kiváló, 9 watt alatti fogyasztás következik. Teljes terhelésnél már megjött a Core i3 processzor étvágya, ekkor másfél óra után nyúlhattunk a töltőért, és közel három óráig tápláltuk vissza az akkumulátort. A teljes terheléses fogyasztás tehát az elvárt, picivel 30 watt fölötti szinten alakult. Dicséretes, hogy az NP350 hűtése eközben messze jobban szerepelt az Ultrabookoknál, melyek 20 watt lekezelésével is szenvednek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés