AMD Ryzen – a második menet

A megjelent négyesből három új processzort teszteltünk, és bátran állíthatjuk, hogy érdekes év lesz ez a CPU-piacon!

Összegzés

Összegző diagramjainkban a Ryzen 5 2600X-hez képest határoztuk meg a számítási teljesítményeket. A színezések az eddigi sémát követik, vagyis kék az Intel, piros az új Ryzen, zöld a régi Ryzen, míg a narancs az új Ryzen modelleket jelöli, utóbbiakat tuning mellett.

A játékokat figyelmen kívül hagyó diagram alapján a nyolcmagos Ryzen 7 2700X bő 6%-kal gyorsabb a hatmagos Core i7-8700K-nál, és 10%-nál nagyobb az előnye a korábbi Ryzen csúcsmodellhez viszonyítva. A két darab hatmagos Ryzen 5 modell lemaradása látható, és az is látszik, hogy a kisebb TDP keretért mennyi lassulást kell bevállalni. Tuning mellett viszont kiegyenlítődik a teljesítményük, bár ezzel együtt a fogyasztás is.

A játékok összesítésénél megkaptuk a szokásos grafikont. Ha nem számítjuk a tuningra vonatkozó méréseket, akkor a leglassabb és a leggyorsabb processzor majdnem a 3%-os hibahatáron belül van. Játékra tehát továbbra is érdemes inkább az olcsóbb, de azért kellő maggal rendelkező processzorok közül választani, és az így megnyert összeget inkább egy erősebb VGA-ra fordítani.

A hatékonyságot vizsgáló diagramunk végre tartogat izgalmakat. Egyrészt nagyon érdekes látni, hogy a Ryzen 7 1800X lett ebből a szempontból a legjobb, bár az elmúlt év tesztjeit látva inkább úgy érdemes fogalmazni, hogy megőrizte a helyét, de a Ryzen 5 2600 az alacsonyabb TDP keretnek hála nagyon közel került hozzá. A Core i7-8700K már komolyabban lemaradt, míg az új csúcsnak számító Ryzen 7 2700X-en abszolút meglátszik a megnövelt TDP keret, és az AMD nem is igazán tagadta, hogy ez a modell nem éppen úgy lett paraméterezve, hogy nagyon hatékony legyen, aminek az az oka, hogy az abszolút teljesítmény iránt érdeklődő réteg számára ez nem annyira fontos szempont.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés