SSD-párbaj: Crucial M4 vs. Samsung 830

IOMeter, AS SSD

A szekvenciális olvasás (és írás) kap szerepet a nagyobb fájlok másolásánál, illetve esetleg még videószerkesztésnél, ezért ha épp rendszerlemezt keresünk, akkor ez csak egy sokadrangú szempont lehet. A Crucial M4, ha nem is sokkal, de itt az élre áll. Összességében elmondható, hogy az öt SATA 6 Gbps szabványt támogató meghajtó szinte egy bolyba tömörül.

Ahogy arra számítani is lehetett, szekvenciális írásnál már jelentősen visszaesnek a meghajtók. A 64 GB-os Samsung 830-nak még kisebb mérete ellenére is majdnem sikerül hoznia az Intel 320 teljesítményét.

Gyakorlatilag itt tarol a két 830-as Samsung, 64 lekérésnél különösen nagy az előnyük. Azért a Crucial teljesítménye sem rossz, amivel végül az Intel 510 előtt végzett. Természetesen most se feledjük, hogy átlagos otthoni felhasználás során ezek az eredmények nem igazán mérvadóak!

A véletlenszerű írás egy átlagos PC-s felhasználó számára szintén nem túlságosan lényeges. Itt szintén visszaesnek a kisebb méretű meghajtók, de a Samsung 830 még így is egész jó eredményeket mutat, viszont a Crucial a hátsó traktusba szorult.

A kevés általunk használt benchmark egyike az AS SSD. Ennek is csak a beépített másolási tesztjét használtuk, mert ezt akár otthon az olvasó is le tudja mérni magának. Amit erről érdemes tudni: ez a meghajtón belül másol, az ISO-teszt nagy ISO-fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen. Ebben a tesztben viszonylag közel volt egymáshoz a két meghajtó, viszont ahogy látható is, programok esetében jobban szerepelt a Samsung SSD-je.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés