SLI-alaplapok AMD processzorokhoz

PATA-, SATA-, USB- és IEEE1394-sebesség

IDE-vezérlő

Az IDE-vezérlő tesztjében is az azonos chipsetes lapokat bemutató írásainkban megszokott kép fogad, a négy alaplap közel azonos eredményeket ér el. Ami egyértelműen megállapítható, hogy a PATA-vezérlő picit lassabb a SATA-vezérlőnél, ez látszik a PCMarkban és az IPEAK tesztben is.

USB-vezérlő

Az USB-vezérlők tesztjében is megszokott, hogy azonos chipsetes lapok szinte egyenlően szoktak teljesíteni is. Legalábbis eddigi PCMark tesztjeink ezt a képet mutatták, most azonban másolási teszteket vettünk elő. Létrehoztunk egy 512 MB-os RAMDRIVE-ot, és erre felmásoltunk egy kb. 500 MB-os fájlt. Ezt a fájlt átmásoltuk az USB vagy Firewire vezérlőn csüngő merevlemezre, így született meg az írási eredmény, majd a vezérlőn csüngő merevlemezről visszamásoltuk a fájlt a RAMDRIVE-ra, így megkaptuk az olvasási eredményt. A RAMDRIVE-ra azért volt szükség, hogy a merevlemez sebessége még véletlenül se legyen szűk keresztmetszet. A másolást a Disk Bench nevezetű programmal végeztük el, mert ez a program a másolás végén képes átlagolni a másolás sebességét.

Most kissé szokatlan eredményeket kaptunk, melyek szerint a DFI és a Gigabyte lapokon található USB-vezérlők, bár azonosak az Asuson és az MSI-n találhatóval, mégis kicsit lassabbak azoknál. A különbség olvasásban és írásban is 2 MB/s körüli, tehát nem véletlen, lehetséges, hogy egyes gyártók nem tudják a maximumot kihozni az adott chipsetből.

Firewire-vezérlők

A Firewire-vezérlők tesztjét is ezen a módon végeztük el, ez esetben is érdekes eredményeket kaptunk. Bemutatónkból tudjuk, hogy a Gigabyte-on található vezérlő már 800 Mbit/s-ra is képes, ám úgy tűnik, hogy ezt sajnos nem tudtuk kimutatni, lehetséges, hogy a rackünk nem képes ennél több adat átvitelére, legalábbis ezt gondolhatnánk az olvasási teszt eredményeiből. Igen ám, de az írási tesztben a Firewire-vezérlők rosszabbul teljesítettek, mint az USB-vezérlők (ez is kissé furcsa), így ezt a lehetőséget akár ki is zárhatjuk. Mindenesetre a sorrend azonos olvasásban és írásban is, a Gigabyte az első, a DFI a második, majd az Asus és az MSI következik (az Asus-ról már korábbi bemutatónkban meg is jegyeztük, hogy kissé lassúcska a többiekhez képest). Olvasásban tehát a Firewire nyerő, írásban az USB, processzorterhelésben viszont a Firewire az egyértelmű győztes.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés