Hirdetés

Milyen notebookot 160 ezer forintért?

Billentyűzet, touchpad

Fontos részei egy notebooknak a beviteli eszközök, a billentyűzet és a touchpad, hiszen ezekkel szinte állandóan érintkezésben van a felhasználó. Összes versenyzőnk numerikus paddal ellátott billentyűzetet kapott, ami valamiért trend lett a 15,6 hüvelykes laptopoknál. Még a kisvállalati HP ProBooknál is átvették, érdekes, hogy eközben a HP konzumer Pavilion G6-nak viszont nincs ilyenje. Nagy divat mostanság a szigetes billentyűzet, mezőnyünkből heten használtak ilyet. Sajnos egyes modelleknél (Dell, MSI, Samsung) fényes háttér került mögé, ami hamar foltos és csúnya lesz.


A HP ProBook és a Lenovo G570 billentyűzete a legjobb

Talán nem véletlen, hogy a vállalati célokra szánt HP ProBook és a szintén mattkijelzős Fujitsu Lifebook klaviatúrája nyugszik a legstabilabb alapokon. A HP lényegesen, a Fujitsu egy kicsivel kevésbé horpadt a mezőny átlagánál, amiből lefelé az MSI, Packard Bell és nagy meglepetésünkre a Sony lógott ki. Pedig a fehér VAIO E nyomáskomfortja és tapintása egészen kellemes, az Aceréhez hasonlít, de az kevésbé rugózik. Érintésre és nyomáskomfortra nekünk a Lenovo G570 gombjai jöttek be legjobban, bár nem hozza a legendás ThinkPadek szintjét. A HP ProBook csak egy picivel maradt le mögötte, de alapja masszívabb, ezért erősen kalapálóknak a HP lehet a jó választás. Szintén korrekt volt az Acer, a vártnál kicsit jobban rugózó Sony és a fényes hátterű Samsung. Érdekes, hogy ezek mind szigetes megoldások.


Az Acer, a Sony, és a Samsung szintén jó ezen a téren

A legjobb nem szigetesnek az Asus K53-at éreztük, ennek kialakítása hasonlít a vállalati B53-nál és a prémium multimédiás N75-nél látottra, de anyaga olcsóbb érzetet kelt, nyomásra ridegebb, alapja átlagosan rugózik. Bár nem horpad különösebben, a Fujitsu klaviatúrája nekünk nem jött be. Gombjai határozatlanul járnak, nyomási felületeik túl közel vannak egymáshoz. Hasonló a helyzet a Packard Bellel, amin a korábbi Acerek egyedi gombsorait alkalmazták. A méretes billentyűk ellenére elég sokszor mellényomtunk, nem pont középen nyomva eléggé imbolyogtak a gombok.


Az Asus, a Fujitsu és a Packard Bell még elmegy

A mezőny végére a szégyenszemre a Dell és Toshiba került az MSI mellé, ami hosszú ideje küszködik a rendes klaviatúra létrehozásának problémájával. A CX640 horpadt a legjobban, szigetes gombjainak háttere fényes, ráadásul a bal felső részen akadozást tapasztaltunk, MSI gépeknél nem először. A Dell csak annyiban jobb, hogy nem akadozik és csak átlagosan horpad, de a gombok nyomásútja és nyomáspontja az MSI-hez hasonló. Bizony, a hajdan billentyűzetben nagyon jó Toshiba sem remekelt! A Fujitsuhoz hasonló kialakítást kapunk borzasztó nyomáskomforttal, amit a Lifebookénál nagyobb, átlagos szintű horpadás kísér.


Az MSI, a Dell és a Toshiba billentyűzetét viszont nem szerettük

Touchpadban a Dell remekelt. Felülete ugyan lehetne egy gondolattal érdesebb, de gombjai nagyszerűen járnak, fölötte pedig egy LED világít, ha éppen kikapcsoltuk az érintőfelületet. Szintén jó volt a Sony, tapintásra a legkellemesebb, bár gombjait és méretét csak átlagosnak véltük. Dicséretet érdemelnek a Lenovo gombjai, bár az érintőfelülete lehetne egy fokkal érdesebb. Hatalmas gombokat és korrekt felületet kapott a Toshiba, illetve a HP, a Samsung is hasonló volt, de ott nem tetszett a krómhatású gomb. A mezőny hátsó részét a két, Acertől származó (a másik a Packard Bell) masina nyitotta, a leggyengébbnek az MSI kényelmetlenül körkörösen érdesített és az Asus túl sima, rondán kattogó krómhatású gombos megoldását találtuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés