Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!
    Szerintetek elfutkorászna a Windows 7 az alábbi, igen régi konfiguráción?
    Jelenleg 512 MB RAM van benne, ezt csupán a Windows 7 miatt tervezem bővíteni, úgy, hogy vennék bele még egy 1 GB-os modult, és beletenném a jelenlegi egyik 256 MB-ost (csak két foglalat van az alaplapon sajnos), és így lenne 1280 MB memória benne:
    Intel D845EPI alaplap
    Celeron 2,4 GHz processzor
    nVidia GeForce FX5200

    Tudom, gyenge konfig, de fateréknak nem kell jobb, mivel nem játszanak, csak 1-2 irodai alkalmazást futtatnak rajta, de szeretnék használni a Windows 7-et (két gépre szól az egyik liszensz), ezért terveztem, hogy karácsonyi ajándékba veszek még plusz RAM-ot.
    Mi a véleményetek, menne rajta a Windows 7 gondok nélkül?
    Megéri a memóriabővítés?

    Előre is köszi! :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kraftxld #3550 üzenetére

    pzstm és kraftxld, köszi nektek a gyors válaszokat! :R Meggyőztetek, akkor megveszem a RAM-ot. :K

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Morden24 #3559 üzenetére

    "3Gb ramnál csak akkor érdemes 64 bites Windows-t használni, ha valami miatt 64 bites appokat akarsz futtatni."
    Ezzel a témával kapcsolatban kérdezgetnék érdeklődésképp: ennek valamennyire ellentmondó véleményeket olvastam már több helyen (meg BME-s levlistán is többen állítják), miszerint tapasztalat szerint valamilyen oknál fogva a 64 bites Windows 7 gyorsabb, mint a 32 bites. Pl. egyik ok, hogy egyszerre nemcsak 32, hanem 64 bitnyi adatot képes megcímezni, így gyorsulhat a műveletvégzés. Önmagában az, hogy 64 bites, még nem magyarázza a gyorsabb programfutást, mert a legtöbb alkalmazás ki se használja.
    Te a gyorsabb futás ellenkezőjét tapasztaltad? Hogy nem gyorsabb a 64 bites?
    Azért is érdekel, mert jelenleg 2 GB RAM-om van, és most nem is tervezek többet venni, és van egy 64 bites MSDNAA-s liszensszel ellátott Win 7-em, azt szeretném felpakolni a saját gépemre. Még nem használtam huzamosabb ideig 64 bites oprendszert - tudtommal nem lesz gond a 32 bites alkalmazásokkal, de hallottam már olyasmiről is, hogy valamiféle virtualizáció szükséges...vagy nem? És amúgy alapvetően miért nem ajánlod a 64 bites oprendszert kevesebb, mint 4 GB RAM esetén? (persze nem azt mondtad, hogy nem ajánlod, csak most lehet, hogy kifordítottam a szavaidat :B)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Morden24 #3621 üzenetére

    Okés, köszi a választ. :R
    Én is úgy gondoltam, hogy semmi logika nincs abban, hogy attól, hogy valaki 32 bitről 64 bitre vált, gyorsuljon a rendszer - legfeljebb olyan alkalmazások esetében, amik kihasználják (Photoshop, WinRar, Adobe Premiere Pro, stb...). :K

    (#3636): "Jó tudom, van egy réteg, akinek 10 mega is fáj, de hát az nyeljen ciánt."
    Ezen jót szakadtam. :DD

    (#3616) < CyberBob >: neked is thx. :R

    (#3648) Steelmanus: neked is köszi. :D :R
    Mindenkinek megköszöntem egyenként. :P

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pzstm #3649 üzenetére

    "Szerintem leginkább semmit ne tiltson le senki semmilyen verzióban :F"
    Gondolom ahogy eddig minden oprendszer esetében, itt is vannak olyan szolgáltatások, amik teljesen feleslegesen futnak, mivel sosem fogod használni őket - minek terheljék a rendszert, és lassítsák a bootidőt? Ha itt egy-egy másodpercekről van szó, az is bőven számít. Sok kicsi sokra megy alapon javítható, optimalizálható egy rendszer.
    Mondjuk én nem épp az olyan komolytalan dolgokra gondolok, amitől Ti is felháborodtatok később, hanem az olyanokra, amiket XP alatt is nyugodtan ki lehetett kapcsolni, és kicsit sem (!!) tették instabillá a rendszert.
    moonman a letiltogatások veszélyességét szerintem elsősorban azokra szokta érteni, akiknek fingjuk sincs az esetlegesen várható következményekről. Ha valaki tudja, mit csinál, és nem hülyeségeket kapcsol ki, amiknek a gyorsítást okozó ÉSZREVEHETŐ hatása konvergál a 0-hoz (mint a hangok kikapcsolása meg egyéb baromságok), akkor azzal valóban elérhető némi gyorsulás, a rendszer labilissé válása nélkül.
    Na meg persze ha valaki még nem igazán ismerte ki az operációs rendszerét, akkor ne játszadozzon vele - én is akkor mertem XP esetében belefogni a ténylegesen észrevehető (akár stopperrel mérhető gyorsulást hozó :D) optimalizálásba, amikor már egész jól kezdtem kapiskálni, hogy mi az, amivel érdemes szórakozni.
    Windows 7 esetén is először megpróbálom megérteni a rendszer működését, és legfeljebb majd azután foglalkozom a gyorsítgatással. Tapasztalat, hogy van értelme az optimalizálásnak. (Csak egy hülye példa: mi értelme, hogy a Start menünél a menük előugrásánál, lenyílásánál olyan nagy legyen a késleltetés, ha engem idegesít? Miért ne lehetne átállítani registry-ben egy jóval kisebb értékre, hogy akkor jelenjen meg, amikor fölémegyek? Nyilván van, akinek az tetszik, ha nem egyből ugrik elő (ha esetleg véletlenül megy fölé egérrel, akkor ne jelenjen meg egyből), de ez is egyéni ízlés kérdése. :) Ez tényleg csak egy kiragadott példa a százból (most épp ez jutott eszembe) azok közül, amik miatt érzésre (ez az, ami számít!!) "gyorsabb" egy rendszer.)

    Szerk.: félreértés ne essék, a legtöbb olyan cikket, ami a rendszer állítólagos optimalizálásáról, de valójában lebutításáról, instabillá tételéről szól, én is kifejezetten károsnak tartom a társadalomra. :DDD De ha valaki tudja, mit csinál, tettének milyen várható következményei lesznek, és számára úgy tetszik, hogy mondjuk ki legyen kapcsolva az adott szolgáltatás/vizuális effekt/akármi, akkor hadd tegye azt - az nem igaz, hogy mondjuk egy olyan konfignál, mint ami jelenleg pl. nekem van (E2180, 2 GB RAM, GA-P35C-DS3R, HD 3850, tehát nem egy erőgép) ne hozna érzékelhető gyorsulást, mert igenis hoz. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kbalazsa #3660 üzenetére

    "performancia" Ez milyen szó má'? Miért nem beszélsz magyarul, és mondod azt, hogy "teljesítmény"? :D Bocsi, csak zavart, mert nem szeretem, ha valaki olyan helyen használ idegen szót, ahol felesleges. :P :R

    (#3663) pzstm: azért ez nem túl pozitív hozzáállás, gondolj azokra, akik nem szeretnének plusz pénzt áldozni arra, hogy egy újabb operációs rendszerük legyen, vagy egyszerűen nincs miből áldozniuk rá. Egyszer megvették az XP-t, és tökéletesen tudják végezni vele a munkájukat, hiszen egyszerűen nincs szükségük további funkciókra, szolgáltatásokra, látványra, ilyenek is vannak. VAGY nincs pénzük olyan konfigurációra, amin az újabb oprendszerek futnak. És ez azt hiszem NEM megvetendő. Alapvetően én is a megújulás híve vagyok, de azt is figyelembe kell venni, hogy vannak olyanok, akik anyagi korlátok vagy egyéb okok miatt nem tudják (!) követni az aktuális trendet. Nekik jól jön a támogatás meghosszabbítása.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Morden24 #3621 üzenetére

    Ja, még egy az előzőeken túl:
    akkor hogy is van a régebbi 32 bites programok futtatása a 64 bites oprendszereken? Mindenki másról dumál. Van, aki azt mondja, hogy "emulálni" kell ezen programok számára a 32 bites környezetet, van, aki szerint sz@rt se kell csinálni, megy a program mindenféle csesztetés nélkül. :D Akkor melyik igaz?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pzstm #3748 üzenetére

    "Nem beszélve arról, hogy hány olyan emberről tudok, aki hozzájuthatna legálisan egy Prof verzióhoz, de mégis warezol......"
    Ezt mondjuk én is tapasztalom, egyetemisták körében (is) tényleg különösen "vicces", amikor vagy MSDNAA-program, vagy tisztaszoftver.hu keretében igen kedvezményes áron juthatnának hozzá (előbbi esetén ingyen).

    "Ha anno megvette az XP-t, akkor szerintem ezt is meg dogja."
    Ezzel viszont speciel nem értek egyet: vegyük mondjuk a 40-nél idősebb, azonbelül a műszakilag kicsit korlátoltabb vagy fejlődni nem akaró/nem tudó korosztályt (félre ne értsétek: nem általában ilyenek a 40 fölöttiek, hanem közülük kiemeltem az ilyen egyéneket :) ). Sok ilyen ember van. Munkához, meg esetleg egy kis netezésre használják a gépet. Valamikor megvették az XP-t drága pénzért, muszájból megtanulták az XP működését, és boldogok, hogy eljutottak arra szintre, amivel már az alapdolgokat kezelni tudják, és kicsit sem vágynak arra, hogy egy vadonatúj operációs rendszer működését megtanulják. Nincs rá idejük, nincs hozzá kedvük, érzékük. Akkor nekik minek a Windows 7? :P (ajjaj, mindjárt kapom az oltást :P)
    És itt már nem lehet azt mondani, hogy "ilyen alapon akkor miért nem használ ez a korosztály a mai napig Win 98-at", mivel nyilvánvaló, hogy hatalmas fejlődés volt az XP a korábbi oprendszerekhez képest - megszűnt a korábban tapasztalható, rohadt idegesítő lefagyás-sorozat és újraindítási kényszer, blablabla... (itt pedig a szokásos rizsa következne az előnyök felsorolásáról)
    Persze ez is csak egy vélemény, és közel sem biztos, hogy így is van, de én inkább elképzelhető hipotézisekre alapoznék, mint határozott, eldöntött véleményekre ("meg fogja venni", és kész), egészen addig, amíg reprezentatív közvélemény-kutatást nem végeztem a különböző korosztályok körében az újabb operációs rendszerekre való igényről. :D
    Kicsit talán mintha komótosabb lenne az egyes operációs rendszerekre való átállás sokak esetén, legalábbis nekem mostanában ez az érzésem. :) Lehet, hogy amiatt, hogy az igazán szükséges újítások (amiket az emberek valóban ki is használnak, és amik nem vizuális effektekkel kapcsolatosak) száma egyre inkább redukálódik - szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, banki alkalmazásokat futtatni és netezni tökéletesen hibamentesen lehet már XP-nél is - és nagyon sokaknak nem is kell más.

    Most így a végén azért még gyorsan leszögezném, mielőtt félreértenél, nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága a WIndows 7-nek az említett (és akármelyik) korosztály esetében, SŐT - csak megpróbálom az ő szemszögükből is nézni a dolgokat, még ha nem is teljesen sikerül; meg megpróbálom azt is megvizsgálni, hogy sokaknak miért is NEM érné meg ismét sok pénzt kiadni, ha már korábban megtette, amikor nyilván másra is tudja költeni a pénzét, és ha nincs valóban szüksége újabb operációs rendszerre. És előre kérlek Titeket, hogy ne legyen már ebből is flame... :DD :))

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!

    Érdekes módon megjelent egy
    "Próbaüzem
    Windows 7
    Build 7600"

    felirat a jobb alsó sarokban, közvetlenül a tálca fölött.
    Valahol azt olvastam, hogy ez azt jelentheti, hogy illegális a verzió, vagy lenyúlták a kulcsot. Eredeti MSDNAA-s szoftverről van szó, így az illegalitás nyilván nem áll fenn. Az, hogy lenyúlták a kulcsot, meg baromságnak tűnik, mivel nemrég raktam fel, és nem osztottam meg senkivel a kulcsot, kémprogram sem került a gépre (NOD32 szerint).
    Mi a franc lehet ez?
    64 bites verzió, ha ez érdekes. Eddig nem volt ilyen para, most megjelent...
    Screenshot:
    "Próbaüzem"

    Másik:
    lemeztöredezettség-mentesítést futtattam, de az "Energiagazdálkodási beállítások" miatt a számítógép automatikusan alvó üzemmódba helyezte magát. Mi ez a hatalmas baromság? Úgy tudtam, inaktivitás esetén kellene ennek érvénybe lépnie, nem egér- vagy billentyűzetcsesztetéstől függ... :(( Értelmezésem szerint legalábbis az "inaktivitás" nem azt jelenti, hogy izélgetem a gépet, hanem hogy semmiféle adatmozgatás vagy valamilyen aktív kommunikáció (pl. letöltés) nem zajlik.
    Ilyen alapon ha futtatok vírusirtót, vagy otthagyom letöltésre a gépet, akkor is kikapcsol a francba, attól meg nagyon "boldog" lennék...
    Nem gondoltam, hogy minden alkalommal, amikor töredezettség-mentesítek, vírust irtok vagy letöltök egér- és billentyűzet-izélgetés nélkül, akkor ki kell kapcsolnom az energiagazdálkodási beállításokat... :U

    Harmadik:
    pont most, a hsz. írogatása közben omlott össze a Chrome a jobbklikkes menütől. Ezt már Total Commanderben is tapasztaltam, akkor még betudtam a program hülyeségének. Most épp fut a lemeztöredezettség-mentesítő is. A virtuális memória talán kevés lenne neki? Ne má... 600 MB fizikai memória elvileg még elérhető. A virtuális memóriát 256 MB-ra állítottam, normális esetben ennek bőven elégnek kell lennie 2 GB RAM mellett. Két partíción is van ilyen méretű lapozófájl.

    Azt hittem, ilyen parák csak warezolt fos Windows-okban (+warezprogramok léte esetén) vannak... nem szartam tele még a gépet ezernyi programmal (főleg nem warezcuccokkal), mégis ilyeneket művel. Korábbi Windows-aimnál ennyi idővel a feltelepítés után nem volt ennyi gond. Nem értem.

    Előre is köszi a válaszokat! :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sfdrakex #6674 üzenetére

    Köszi a linket, lehet, hogy nálam is ez az oka... :R Majd megpróbálok utánajárni, mindenesetre érdekes - vagy inkább szánalmas. :U "Eredeti Windows, Valódi Előny", mi? :DDD

    (#6675) Sub-ZeRo: az aktiválás tudom, hogy történik "másodlagos" eszközökkel, de qrva idegesítő, hogy ilyenekre kell elb@sznom a drága időt, bocs, hogy felhúzom magam. :D
    A virtuális memória meg már megint csak egy misztikus hímestojás téma, amire sokan azt mondják, hogy "jujj, nehogy hozzányúlj, mert még a végén valami baj történik!" (mégis mi, mondjuk elvisz egy Raptor? :DDD) Évekig használtam gond nélkül a virtuális memóriát alacsonyan tartva XP esetén, persze oké, hogy Windows 7-nek több kell, de ha nem használok memóriazabáló alkalmazásokat, akkor ne mondja már nekem senki, hogy olyan nagyon kell a magasra állított virtuális memória. A Windows amúgy is hajlamos hülyének tekinteni a júzert, teljesen jogosan, nyilván a "legbiztosabb" megoldásokat kínálja.

    (#6676) virkir:
    azt hiszem, egy kissé félreértettél. :D
    "simán fut mialatt bármi mást csinálok." Senki nem mondta, hogy nem fut, mialatt mást csinálok, arról beszéltem, hogy baromságnak tartom, hogy a Windows úgy kezeli (persze ez a korábbiaknál is így lehetett, de most szúrta a szemem) a háttérben futó lemeztöredezettség-mentesítést, vagy egyéb alkalmazásokat, mintha a gép nem lenne használatban, csak amiatt, hogy nem izélgetem az egeret vagy a billentyűzetet, ergo úgy véli, hogy inaktív a júzer, vagyis jogában áll a gépet kikapcsolni. Nem vágom, miért nem lehetett ezt ennél egy kicsit értelmesebbre vagy beállíthatóra tenni, miért kell, hogy kikapcsoljam az energiagazdálkodási cuccoknál a beállításokat (pl. a gép készenléti vagy hibernált állapotba helyezését) ahhoz, hogy elmehessek a géptől az egér mozgatása vagy a billentyűzet leütése nélkül.

    "Arról nem beszélve, hogy NTFS-en már elég régóta nem is igazán szükséges a töredezettség mentesítés."
    Most erre akkor reagálok a Te válaszoddal: "hol hallottad, [...] ez úgy marhaság ahogy van"...
    Persze, hogy nem muszáj, de hadd ne kelljen már hosszas magyarázatokat adnom róla, hogy igenis számíthat a fájlok elérési idejében, mozgatásában, abban, hogy a merevlemez olvasófejének mennyire kell ide-oda ugrálnia, stb. :U Azt hittem, ez nem igényel külön magyarázatot. De mondjuk nem is ezért tettem fel a kérdésemet. Lehet, hogy nálad nem számítanak másodpercek a bootidőben, a fájlok áthelyezésénél-másolgatásánál, de nálam igen. Én is használtam évekig NTFS-rendszert abszolúte ilyen jellegű karbantartás NÉLKÜL, és aztán később lemeztöredezettség-mentesítéssel, és igenis VAN érzékelhető különbség. Pozitív irányba.
    De tényleg érdekelne, hogy hol található arról szóló mérvadó teszt, ami az állításodat bizonyítja (vagyis hogy egyáltalán nincs szükség lemeztöredezettség-mentesítésre). (És NE a Microsoft oldaláról vagy érdekköréből származzon az a teszt, mivel ugye a Microsoft annak idején azt is "bebizonyította" (videókkal és tesztecskékkel támasztva alá), hogy az Internet Explorer 8 a létező leggyorsabb böngésző... :Y :U)

    Egyébként komolyan nem értem a gondolatmenetet. Miért gyártanának még mindig defrag-programokat, ha nem lenne értelme? :F
    A Diskeepert pl. tudtommal vállalatoknál is használják. Vagy még igen népszerű az O&O Defrag, stb... Én most a MyDefrag-ot használom, nem a Windows beépítettjét. Elsődleges oka a gyorsasága, másodlagos, de még fontosabb szempont a biztonság, legalábbis az XP beépítettje esetén (ami a Diskeeper lebutítottja) voltak gondok pl. áramszünet esetén (a filerendszer nem maradt konzisztens, mert esetleg a filerendszerben úgy mozgatta át az adatokat, hogy azok még ténylegesen (fizikailag) nem voltak a helyükön, stb.).

    "Mindig a fizikai memória méretének legalább a felét de inkább megegyező méretet illik beállítani."
    Ki szerint? :F Ilyen alapon a MS aranyszabálya meg ugye régen mindig is az volt, hogy legyen a RAM másfélszerese (de ugye ez még a kisebb RAM-ok korából származott). :D
    Kicsit gondolj bele abba is, hogy milyen durva a különbség a RAM-ok és a HDD-k elérési ideje között. Ugye egyértelmű, hogy igencsak a RAM vezet a "versenyben". Ha ehhez nyúlkál a rendszer, és nem a HDD-hez, akkor ugye értelemszerű az is, hogy melyik vezet gyorsabb művelet-elvégzésekhez.
    Minek kellene mondjuk 2 GB lapozófájl? A memóriazabáló alkalmazásokhoz TALÁN. (lásd Photoshop, Premiere Pro, egyes játékok) De egyébként teljesen felesleges. Mindenki legyen tisztában a saját alkalmazásai körülbelüli igényeivel, aszerint mérlegelje a lapozófájl állítását.
    Magyarázkodnék még, de igazából pl. brd kolléga nálam sokkal jobban el tudta mondani annak idején a lapozófájlokról szükséges tudnivalókat (eleve sokkal jobban vágja a témát, mivel ha minden igaz, ő szakmaszerűen foglalkozik a Windows-zal): [link] (!), [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]
    Ez elsősorban XP-re vonatkozott, a Win 7 memóriaigénye nyilván kicsit nagyobb, de az alapvető elvek nem változtak. Szerintem.

    "Az összeomlásokban meg nem vagyok biztos, hogy a win hibája."
    Persze, az enyém. Rögtön gondoltam, hogy valaki user errorral fog jönni, de azért reméltem, hogy nem épp Te leszel az. :(

    Szerk.: bocs, ismét kicsit hosszú lett. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Barthezz2 #6691 üzenetére

    Ez komoly, köszi, hogy szóltál. :R Persze biztos ez is user error... :DDD
    Jó tudni, hogy nem csak nálam van ilyen para, ezek szerint nem én vagyok a hülye.

    (#6678) Core2duo6600:
    "Windows rendszernél az idle azt jelenti, hogy nincs egér és bill tevékenység ill, hogy a mediacenter nem vesz fel a tv ből."
    Thanx :R, akkor úgy tűnik, ez csak nem tűnt fel eddig, mert korábbi Windows-verzióknál inkább saját magam küldtem el aludni a gépet. Akkor azt hiszem, megtartom ezt a szokásomat. :D
    Kikapcsolom a fenébe az automatikus altatást. Gratulálok a Microsoftnak, hogy nem gondoltak rá, hogy beállíthatóvá kéne tenni, hogy bármilyen program vinyóra történő írása, adatmozgatás, vagy hasonló esetén talán nem kéne elküldeni aludni vagy hibernálni a gépet. :( (na, mindjárt nekemesik valaki, hogy kritizálom a kedvenc cégét :D)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pzstm #6705 üzenetére

    Hát épp ezt mondom, hogy ez a favágó megoldás. :D Alapvetően szeretném, ha automatikusan elmenne aludni, ha mondjuk tényleg nem megy semmi folyamat, ami miatt szükség lenne a bekapcsolt állapotra - mondjuk ha hirtelen el kell rohannom valahova, és a gép meg feleslegesen zabálja az áramot. De ha így a futó programok is leállnak (csak amiatt, amit Core2duo6600 is mondott, hogy idle állapotba kerül, amint nincs bizonyos ideig történő egérmozgatás vagy billentyűbizergálás), akkor valóban kénytelen leszek Never-re rakni. It's a shame... :(

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz virkir #6709 üzenetére

    "nem látom értelmét az automatikus működtetésének"
    Energiakímélő szempontból nem lenne rossz dolog. De ilyen feltételek mellett (kikapcsol akkor is, amikor nem kéne) nálam is felejtős. Sajnos.

    "Defrag témában én azért hiszek neki"
    moonman mondjuk mindig csak pozitívakat mond a Microsofttal kapcsolatban (én legalábbis sosem láttam olyan hsz.-t tőle, amiben hevesen kritizálta volna őket). :D Azt nem tudom, milyen kötődése van a céghez (ha van).
    Az én tapasztalataim azt igazolják, hogy van értelme a defragnak, elég sok. És továbbra sem értem, mi létjogosultsága lenne a mai napig a defrag programoknak, ha feleslegesek lennének az NTFS csodálatos öntöredezettség-mentesítő képességének hála.

    "A swapról meg annyit, hogy amiket leírtam azt már nagyon régóta sok nálam hozzáértőbb állapította meg"
    Az a baj, hogy ez az én állításomra is igaz. :D
    Emiatt tehát marad az egyetlen megoldás: mindenki hagyatkozzon a saját érzéseire. Úgyis csak az számít, hogy Te mit gondolsz a rendszered gyorsaságáról, nem az, hogy mások mit gondolnak. :DDD Ez sok esetben így van. Sokszor nem lehet általános igazságokat kijelenteni az informatikában. :D
    A lapozófájlra egyébként a crash dump fájlok miatt elvileg szükség van, ezért nem tiltom le teljesen. MÉG. :D De használtam már úgy is (!) több mint egy évig (még XP-nél), és SEMMI bajom nem volt vele. Csak idegesített, hogy a Photoshop állandóan pampog a hiánya miatt, így azóta mindig hagyok valamennyit. Ez nálam konkrétan 256 MB, és továbbra sem haltam bele. Se a gépem. :P

    "Nem állítottam, hogy a tiéd de az biztos, hogy nem a 7 és nem a swap mérete okozza."
    Ez lehetséges. DE az is lehet, hogy a 64 bites verzióval vannak a gondok. Vagy a franc tudja.
    "hibanaplót átböngészni"
    Böngésztem, eddig nem találtam benne a problémák (pl. összeomlások) okára fényt derítő választ... :( Majd azért még átnyálazom alaposabban is, ha lesz rá időm végre.

    "Az is igaz, hogy nálam amennyi program összeomlott amióta a 7-et használom ha megszámolnám elég lenne egy kezem akkor is ha asztalos lennék."
    Hmm, jó neked. A meglepő az, hogy mióta telepítettem a Windows 7-et (nincs egy teljes hete), több összeomlást tapasztaltam vele, mint az előző XP-mnél fél évig... :U
    Az összeomlásra vagy egyszerű nem indulásra hajlamos programok az elmúlt egy hétben nálam Windows 7 x64 alatt:
    » Notepad++ (látszott a Task Managerben, hogy elindult a folyamat, akárhányszor kattintottam a programra, de maga a program nem jelent meg. Aztán szépen bezárogatttam a folyamatokat, újrapróbálkoztam. Egyszer csak úgy döntött, hogy most ő akkor megy. Most volt egy uninstall, majd reinstall, egyelőre - lekopogom - csodával határos módon elsőre indul.)
    » Google Chrome (jobbklikkes menünél halt meg)
    » Total Commander. (úgyszintén)

    Ezek voltak a problémás programok, és akkor még nem számoltam azokat, amik nem voltak hajlandók menni 64 bites oprendszer alatt, de az valószínűleg a szoftver hibája (fórumos hozzászólások szerint, pl. Voca).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz moonman #6716 üzenetére

    Félre ne értsd, egy pillanatra sem vontam kétségbe a tudásod, sőt, kifejezetten hasznos cikkeket szoktál írni, amikből én is sokat tanultam, és ajánlgattam másoknak. Remélem nem tűnt úgy, hogy téged fikázlak. :D Azért hittem, hogy van valami "kötődésed" a céghez, mert többnyire pozitívan nyilatkozol a Ms termékek egyes szolgáltatásairól, ezenkívül meg nagyon alaposan ki szoktad vesézni a Microsoftos témákat, amikből az látszik, hogy az átlagos júzereknél jóval több információt szerzel be, elemzel, tesztelsz, de akkor ezek szerint simán "csak" egy mások számára is hasznos hobbi. :)

    A defragolás téma tényleg érdekelne: kifejezetten érezhetőnek tartom a "kényszerített" (nem automatikus) lemeztöredezettség-mentesítést pl. Slow Optimize funkcióval MyDefrag segítségével. Azt persze nyilván elfogadom, hogy az NTFS esetén jóval kisebb szükség van a defragra, mint a korábbi fájlrendszereknél, de közel sem tartom feleslegesnek. Bár Te sem ezt állítod, hanem azt, hogy "csökkent szükség van" rá.

    Igen, sajnos a jobb klikkes menü és az egyéb említett problémák szerintem is nagyobb gondra utalnak, csak számomra egyelőre érthetetlen a dolog, mert általában tisztában vagyok a gondok körülbelüli forrásával, de jelen esetben nem. De majd körülnézek, megpróbálok rájönni. :K
    Ez a "Próbaüzem" dolog, amiről meg korábban írtam, még inkább érthetetlen, legális oprendszer birtokában. :F

    Amúgy írhatnál gyakrabban is a topicba, akkor sűrűbben nézegetném. :P

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz moonman #6723 üzenetére

    Mondjuk nálam sem megy egyáltalán sokat a torrent. :)

    (#6721):
    "sosem láttam fantáziát az összehegesztett lejátszókban."
    Pl. pont a hordozhatóság, a külső kodekek igényének elkerülhetősége (!), szinte mindent lejátszani képes lejátszók egy kattintásra, gyorsaság, kis hely- és memóriaigény, rugalmas bővíthetőség hozzáértő felhasználók által (nyílt forráskódú szoftverek esetében), ingyenesség, folyamatos fejlesztés-csiszolás? :D
    Ezenkívül is biztos van még szempont, ez csak hirtelen jutott eszembe. Ezek azért a WMP-ről nem olyan nyugodt szívvel elmondhatók (a folyamatos fejlesztgetés alatt a hotfixek jelen esetben NEM értendők. Többek közt funkcióbővítésre gondolok.).
    A WMP a Windows 7-ben már ezerszer jobban tetszik pl. épp a gyorsaság tekintetében, mint a korábbi verzióknál, de biztos, hogy nem cserélném le a VLC, MPHC vagy GOM helyett.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #65675776 #6729 üzenetére

    Hmm, lehet, ennyire nem mélyedtem bele a dologba, hogy ezt támogatja-e a VLC. És ez mennyire jelent durva minőségbeli különbséget? :F
    És mi a helyzet az MPC:HC lejátszóval vagy a GOM Playerrel?
    Ezek szerint amúgy Te sem pártolod az integrált codecekkel rendelkező lejátszókat?
    Akkor mi számít "jó" lejátszónak? Mert hogy a Windows Media Player számomra nem számít annak, az is biztos. És szerintem ezerszer idiótább beállításai vannak, mint mondjuk a VLC-nek... :D Főleg, hogy alapból nem képes avi-k hozzárendelt feliratlejátszására, ahhoz is trükközni kell, ne má'... :D Többek közt ezért szeretem a hordozható lejátszókat, mert nem kell külön szarakodni a kodekek telepítgetésével (így tényleg csak olyan kodeket kell felraknom a gépemre, amit amúgy is gyakran használok, esetleg videószerkesztésnél, vagy egyéb miatt van rá szükségem, nem kell bajlódni olyan kodekek felrakásával, amik igazából egy-két, talán évente megnézett videóhoz szükségesek), meg a feliratok lejátszásával. Megy, és kész.

    (#6752) Morden24:
    "Egyébként miért olyan nagy para a codec pack?"
    daa-raa itt megadta a választ, 2. mondat. Én se szeretem, ha egy kodekcsomag teleszarja a registry-t akár tök felesleges dolgokkal is, amikre az életben nem lesz szükségem. :N Ezenkívül meg már nem egyszer szoptam meg az ilyen-olyan neves kodekcsomagokkal, amiket Te is később említesz. Azóta nem élek ilyenekkel :D, ha van egy-két kodek, amire ténylegesen szükségem van, akkor azokat felpakolom, nem olyan nagy cucc.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz virkir #6740 üzenetére

    Egyelőre én is a 64 bites verziónak tudom be a hibákat (persze itt lehetne hibáztatni a MS-ot és a szoftvergyártókat egyaránt, fene tudja, melyik programnál épp ki a hibás :D, az "inkompatibilitás" legalább olyan homályos fogalom, mint még sok más informatikai dolog, ami ezernyi dologtól függ).
    A Notepad++-nak korábban is a legújabb verzióját használtam, DE most amióta újratelepítettem ugyanazt, nem hülyéskedik. Franc se érti ezt.

    Az a "Próbaüzem" felirat viszont még továbbra is ott van, és igen zavaró... :(

    Amúgy azért az eddigi látszat ellenére örömöt is lelek a Windows 7-ben :D: pl. konkrétan ilyen durván gyors bootolási idővel még nem volt dolgom egyik eddigi operációs rendszeremnél sem (na jó, kivéve a DOS-t :DDD), átlagban (!) 40 másodperc körül mozog, úgy, hogy nálam az XP agyonoptimalizálva sem nagyon volt hajlandó 50 másodperc alá menni.
    És nálam mondjuk a bootolás sebessége eléggé számít. :) (Van, hogy gyorsan kell valami a gépről, meg hát ne kelljen már meginnom egy kávét, mire babrálni tudok a gépemen... :D)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz bobsys #6824 üzenetére

    Ez rohadt jó, mekkora baromság :DD Kösz, ez poén. :R
    Azt viszont elfelejtetted említeni, hogy természetesen csak Windows Intézőből (Windows Explorer) lehet megnyitni a "másodlagos Control Panelt". :) (Nyilván pl. Total Commanderben nem látszik semmi.)
    Csak azért tettem hozzá, hogy ne keresgélje senki egyéb fájlkezelőben. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #6734 üzenetére

    "A másikohgy én hagyni szoktam alapon, mert ha piszkálom a win biztos majd rinyál, hogy kell neki, kapcsoljam vissza."
    Én meg nem vagyok konformista. :DDD

    "A vinyón meg elfér egy 4 gigás v memóra. :DDD"
    Nekem elférne akár terrabájtos is. :DDD Esetemben kb. ugyanannyi értelme lenne, mint akár 4 gigásat tárolni. :D

    Valszeg más lenne a helyzet, ha pl. CAD-alkalmazásokat használnék nap mint nap.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Mariann294 #6826 üzenetére

    Gondolom olvasgatott, rátalált egy erről szóló cikkre. Így "fedezte fel". :D
    Elnevezheted így is:
    Master Control.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
    ez pl. itt van leírva: [link]...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Morden24 #7109 üzenetére

    A zárójelezések hibája miatt azt írod, hogy "eredeti Windows-t [...] semmiképpen ne használj". :DDD :))

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #7276 üzenetére

    Itt van erről egyébként egy elég jó cikk moonman-től:
    A Windows XP/DirectX 10 mítosz nyomában

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hackeeeee #7297 üzenetére

    "Tehát 1 liszensz 1 gép..."
    Ez így nem igaz. :N

    http://msdn63.e-academy.com/elms/StorefrontSupport/MsdnaaFaq.aspx?campus=daa_vik&np1=17&np2=25#3

    "Q: Can I install my software on two computers at once?
    A: Yes, as long as you are the owner of both computers and both are being used for instructional purposes. NOTE: If you require another key for a product you must contact the PA (program administrator) at your school. Your PA's contact email information can be found in the support page. Click on the Support button above. Also, friends, family and colleagues not currently enrolled in a course that is part of an MSDNAA department are not allowed to access or use the software available from this website. (For examples of appropriate usage see: http://msdn.microsoft.com/academic/program/usageguide/default.aspx)"

    Elvileg a kiskutyád nem használhatja a gépedet, csak Te. :D De akár több gépen is.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hackeeeee #7317 üzenetére

    Én meg ennek ellenkezőjét hallottam. :)
    BME-s levelezőlistán többen is mondták, hogy 2 gépre is sikerült aktiválniuk az oprendszert, volt, akinél telefonon (nem neten) kellett aktiválni a 2.-at, és ennyi volt a különbség. Nem csak a levegőbe beszélnek...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pzstm #7355 üzenetére

    Ettől a mondattól majdnem elokádtam magam:
    "While this news may not come as much of a surprise, it's always nice to hear how well Microsoft's latest pride and joy is doing."
    :Y :W

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Morden24 #14538 üzenetére

    Hali!

    "nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy 1-2 éven belül amikor valaki egy új alaplapot vesz, akkor még gondolkodik olyanban, hogy kislemezmeghajtó, ps/2-es egér vagy pata-s vinyó."
    Nem értem az ilyen általánosító kijelentéseket, sosem értettem. Azzal együtt sem, hogy hozzáteszed, hogy lehetnek kivételek - mert ez a "lehetnek kivételek" úgy hangzik, hogy igen elenyésző számban lesznek, márpedig ez szerintem nem így van - legalábbis nem mindenki dobja ki az első kukába, vagy adja el a régi alkatrészeit, mert tesztelésre vagy egyéb célra bármikor jól jöhetnek - és ilyenkor igen kellemetlen, ha az alaplapon viszont már nincs hozzá megfelelő csatlakoztatási lehetőség.
    Nekem például van egy terabájtos SATA-vinyóm, de nagyon örülök neki, hogy van egy régebbi PATA-s vinyóm is, mert rengeteg dologra tudom használni (pl. Linux-ot használok a másik vinyón, teljesen különállóan), meg annak is, hogy van az alaplapomon IDE-foglalat, mert különben kénytelen lennék venni átalakítót, pénzt meg feleslegesen nem szeretek kiadni. A régi szabványú csatlakozókhoz kapcsolódóan a PS/2-ről is eléggé nyűgösen mondanék le: van egy Logitech EX Desktop 110 vezetéknélküli billentyűzet+egér kombóm, ami nem egy csúcskategóriás darab, de már évek óta nagyon meg vagyok vele elégedve, számomra kényelmesen használható, átprogramozható funkcióbillentyűkkel rendelkezik, és ez számomra tökéletesen elég. Nem is tervezem lecserélni - minek kellene?
    Olyan nagyon forradalmian új csatlakozószabványok nem jelennek meg mostanában, ami ilyen népszerű várható használatnak örvendene a jövőben, inkább a meglévőket fejlesztik tovább, amik jobb esetben visszafelé is kompatibilisek, következésképp teljesen felesleges eldobni a régieket, és még hatvan darabot berakni az új szabványú csatlakozókból. Vegyük példának az én alaplapomat (Gigabyte GA-P35-DS3R (rev. 2.1)): van benne kismillió foglalat, 8 SATA, 8 USB, 2 PS/2, DDR2, DDR3 és minden egyéb anyámkínja csatlakozó, és ezek mellett teljesen jól elfér (!) egy db IDE-foglalat is. Akkor miért lenne olyan nagy baj, ha maradna a későbbi alaplapokon is csak egy darab? Természetesen teljesen nyilvánvaló, hogy előbb-utóbb úgyis el fog tűnni az alaplapokról (meg kell mozgatni a piacot...), de egyáltalán nem tartom megkérdőjelezhetőnek a létjogosultságát.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!

    Ha sleep (suspend state) állapotba szeretném küldeni a gépet, akkor egyszerűen a felhasználóváltáshoz ugrik (Windows 7).
    Ezt vajon miért csinálja?
    Ha így próbálom, akkor is ugyanaz:
    %windir%\system32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Standby

    Nem megy el aludni, hanem felhasználóváltás módba lép, ahol persze kattinthatok a nevemre, és akkor megint itt vagyok. (mellesleg egy db felhasználó van - egyedüli felhasználó vagyok jelenleg)
    Bár gondolom az nem számít, de van még mellette egy Linux felpakolva, a GRUB-ot az vette át.
    Tudtok megoldást?
    :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fecogame #21968 üzenetére

    Ja. :K
    Amúgy közben rájöttem, hogy plusz egy felhasználó van a gépen. De mellékes, mert azt jelenleg nem használom.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #21975 üzenetére

    (#21975) Fire/SOUL/CD és (#21981) IfjVerIstvan:
    Hali! Köszi szépen a válaszokat :R, és bocs, hogy csak most reagálok, eddig nem igazán volt időm foglalkozni a problémával. :B

    Többieknek, hogy miről van szó: ha Linux-alapú (és esetleg egyéb?) operációs rendszer (nálam Ubuntu 9.10-nél jelentkezett a probléma) az aktív bootpartíció, akkor Windows 7 alatt a Sleep (alvó, készenléti vagy suspend) üzemmód működésképtelen.
    A fórumokon azt írják, hogy megoldás a Windows 7 "kezébe visszaadni" a GRUB-ot.
    Akkor ez az egyetlen megoldás?

    Nem lehet úgy megkerülni a problémát, hogy a Linux vezérelje a GRUB-ot, de Windows 7 alatt azért működjön a Sleep-mód?
    Ubuntu alatt az aktuális kernelverziónak megfelelő bejegyzés kerül a bootlistába (így ott rendszerint több verzió közül is lehet választani (korábbiak is megjelennek)), nem lesz így ezzel gond?
    Azért az elég gázos bug, ha Windows 7-nél ez problémát jelent... :(

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Más:
    nővérem laptopján (Asus X5AVn) jelentkezett az a probléma, hogy nem működik a hang, csupán akkor, ha sleep állapotba küldi, majd felébreszti. :Y
    Mi lehet a gond, van ötletetek rá, hogyan lehet orvosolni? Eddig két audiodriver volt fent (sajnos külföldön van a gép, most nem tudom megmondani pontosan, melyik verziók), mindkettővel ez a para. Tök véletlenül sikerült felfedezni, hogy ez a megoldás.
    Köszi bármi javaslatot előre is. :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #25427 üzenetére

    Ezek szerint soha többé nem kapok választ. :DD :))

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #25500 üzenetére

    De jelenleg fent van az Ubuntu plusz a W7 is. :) És a Linux-é a GRUB. Szóval a meglévő rendszerhez keresem a megoldást. :)
    De lehet, hogy végső megoldásként akkor marad az, hogy akkor megpróbálom a W7 kezébe adni az irányítást, csak nem tudom, fel fogja-e ismerni a Linux-ot, és berakja-e a bootmenübe. :F

    (#25499) Sub-ZeRo: a Windows Update szinte soha nem jelent megoldást ilyen jellegű problémákra. :D
    A "Vagy egyből gyártó oldala és ennyi..." alatt nem tudom, mit értesz...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #25502 üzenetére

    Most lehet, hogy félreértjük egymást. :D
    Tehát: Windows 7 UTÁN telepítettem a Linux-ot (Ubuntu 9.10), a GRUB szépen felismerte a Windows 7 partíciót, és így a Windows 7 és a Linux is bekerült a bootlistába.
    Most épp arról beszélek, hogy lehet, hogy esetleg a Windows bootkezelőjével (! és nem a Linuxéval!) újra kéne variálni a GRUB-ot, mert értelmezésem szerint a fórumokon a problémámra épp ezt a megoldást javasolták.
    Most a bootproblémák miatt nem fogom újrarakni a rendszert, mert amiatt nem is kell. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #25503 üzenetére

    Sok drivert alapból felrakott a Windows 7 telepítője vagy Update, de persze volt, amihez frissíteni kellett a gyártó oldaláról a drivert.
    De most konkrétan nem vágom, milyen frissítésre gondolsz (most a hanggal kapcsolatos problémára válaszoltál gondolom :) ). Maga a rendszer frissített. Mint említettem, a hangdriver akkor sem volt jó, amikor a Windows által alapértelmezettként felrakott driver volt rajta, és akkor sem, amikor a gyártó oldaláról leszedettet pakoltuk fel. Persze én csak távirányítottam, így sajnos közvetlenül nem tudtam nézegetni, belemélyedni.
    Most hétvégén viszont jön haza nővérem, hozza a laptopot is, majd akkor belenézek, sikerül-e, végső esetben legfeljebb megpróbálunk egy rendszer-újrahúzást, de azt tényleg végsú megoldásnak szeretném. Remélem megoldódik.

    Csak azért írtam be a topicba, hogy hátha találkozott-e már valaki olyan problémával, hogy csupán a rendszer "altatása" utáni "felébresztést" követően működik a hangdriver... Nekem elég furcsa...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz IfjVerIstvan #25504 üzenetére

    Hali!
    Nálam a Windows-rendszerpartíció (C: ) aktívnak van jelölve, és nincs rejtett partíció, ami itt a fórumban az egyik hozzászólónak problémát okozott.
    Szal még mindig nem tudom, mi lehet a para ezzel. :F

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Sziasztok!

    A VMware telepítése óta két plusz hálózati adapter látszik a hálózati kapcsolatoknál, melyek a VMware-hez kötődnek:

    VMware Network Adapter

    Ezzel önmagában még nem is lenne probléma, nem zavarna, hadd legyen ott, gondolom szükséges a VMware megfelelő hálózati működéséhez - bár közben még kérdezek: igazából annak a netkapcsolatához szükséges lenne egyáltalán? :F Vagy csupán ahhoz szükséges, hogy hálózaton elérje egymást a virtuális gép és a hostgép és/vagy másik gép?

    A lényegi probléma, ami miatt jelentkezem, hogy ez azt okozza, hogy alapból a hálózati kapcsolatokat jelző tálcaikonnál a kis piros X látszik, jelezvén, hogy "Unidentified Network - No network access", mindezt úgy, hogy közben van működő internetkapcsolat (ezt most itt a Nadel nevű hálózat jelzi):

    Működő netkapcsolat + No network access a VMware miatt

    No network access

    Hogyan lehetne elérni azt, hogy a működő internetkapcsolatot vegye alapnak, és ne a ronda piros X látsszon a pillanatnyilag nem elérhető VMware-es hálózat miatt, ami amúgy sem érdekel az esetek 99%-ában?
    Ne azt javasoljátok, hogy tüntessem el az értesítő ikonját a Tálcáról. :N

    Előre is köszi! :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #43642 üzenetére

    "Furcsa, mert nekem úgy működik, ahogy kellene"
    Ezalatt konkrétan mit értesz? :)

    "Esetleg állítsd a vmwaret olyan módba, hogy a routertől kapjon ip-t, tehát egy hálózaton legyen a fizikai géppel, ne megossza annak kapcsolatát (már ha van routered, vagy valamilyen eszköz ami ip-t oszt)."

    Három opció elérhető a beállításoknál:
    Virtual Machine Settings - Network Adapter

    Bridged: Connected directly to the physical network
    NAT: Used to share the host's IP address
    Host-only: A private network shared with the host

    Jelenleg a középsőre van állítva (NAT: Used to share the host's IP address), de ha ezt átállítom, akkor nem működik a net a virtuális oprendszerben (még nem tiltottam le semmit a hostgépen!) - most nem tudom, ez amiatt van-e, hogy nem indítottam újra a virtuális gépet, vagy amúgy sem menne. :F

    Tehát a probléma továbbra is fennáll.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #43685 üzenetére

    hunfatal, F34R: azóta történt változás, meg is írtam a VMware topicba: [link]

    lényeg, hogy a két adapter híján is továbbra is fennáll a probléma, amit egyáltalán nem értek, hiszen egyetlen kapcsolat látszik, mégpedig a működő internet (a két adapter letiltása után volt gép-újraindítás is!):
    Network - still signing trouble with the connections
    :W

    Mehet oda is a válasz, vagy bármi tipp, ha van, köszi! :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #43691 üzenetére

    Hát ez elég érdekes: [link] - lényeg, hogy letöröltem teljesen a VMware-t, és továbbra is ott van az a rohadt piros iksz! :Y
    Tehát NEM VMware-hez köthető a probléma!!

    Hálózati diagnosztika (nem mintha sokat érne) nem észlel hibát, érthető módon, mert igazából nincs is...
    Van bárkinek bármi tippje, mitől jelezheti mégis a piros ikszet? Csak szimplán zavaró, olyan, mintha hiba lenne...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #43698 üzenetére

    Na basszus, erre miért nem gondoltam korábban??
    Köszi, ez megoldotta! :R:R

    Egyszerűen eltávolítottam Uninstall paranccsal a devmgmt.msc-ből (Eszközkezelő) a driver eltávolításának bepipálásával a hálózati adaptert, újraindítás, és ezzel kész is volt... de azért feltettem a hivatalos alaplapi drivert, hogy tényleg ne legyen gebasz.

    Azóta teljesen jól működik, úgy, ahogy kéne:

    Network after removal and reinstall

    Ha kihúzom a hálózati kábelt, akkor meg érthető módon megjelenik a korábbi kis piros iksz:
    Cable disconnected

    Ez így jó is, végre úgy működik, ahogy kellene. :)
    Kár, hogy nem gondoltam rá korábban, akkor nem távolítom el előbb a VMware-t, majd a BlueSoleilt, meg egy-két ehhez hasonló gyanús progit. :B
    Valószínűleg rákerülhetett valami szutyok szar driver, más ötletem nincs.
    Most viszont kíváncsi vagyok, mit fog reagálni, ha telepítem a VMware-t megint. :K

    Köszi, woland_y2k! :R

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #43713 üzenetére

    "Rendszer-visszaállítás: Ez az ami legjobban zavar, szvsz nincs értelme kikapcsolni, meg lehet nézni a topicot, hogy mennyi problémát meg lehetett volna oldani bekapcsolt rendszer-visszaállítással."

    Ez az, aminek nagyjából soha nem vettem hasznát, pedig igen régóta nyúzok gépeket, különböző oprendszereket (nem véletlenül választottam ezt a pályát), DE legalább károm már volt belőle, amikor mégis megcsináltam a rendszer-visszaállítást, és ezzel búcsút inthettem néhány fontos fájlomnak is (jaja, visszaállítja a korábbi állapotokat... :U :W).
    Nálam pusztán a helyet foglalja feleslegesen (plusz felesleges írási műveleteket végez alkalmanként), ráadásul ha komolyabb gond van, soha nem lehetett megoldani rendszer-visszaállítással, egyszerűbb probléma esetén pedig mindig volt kéznél más megoldás (akár csökkentett mód, vagy ha az sem megy, a vinyó más rendszerrel való összekötése [persze ez nyilván nem mindenkinek áll rendelkezésére!], telepítő CD/DVD helyreállító konzolja, és még sok olyan eset, ami most nem jut eszembe :DDD).
    Nem tartom szükségesnek a rendszer-visszaállítást. DE félreértés ne essék, senkit nem célom lebeszélni a használatáról! Főleg kezdőknek kifejezetten javasolt a bekapcsolva tartása. :K
    Csak mindeközben mindenki figyeljen oda a rendszeres adatmentésre is. :)

    "Az indexelés határeset, legalább gyorsabban megtalálja a fájlokat."
    SSD esetén igen komoly az elérési sebesség, így ez egyáltalán nem létszükséglet.

    (#43722) woland_y2k: "Defrag: Nincs ssd-m, mégis ki van kapcsolva. Semmi különbséget nem érzek a bekapcsolt és a kikapcsolt defrag között."
    Jól is teszed, hogy kikapcsolod, hogy ne fusson a háttérben folyamatosan. :K Mint a HDD topicban már kiveséztük (liksoft eléggé vágja a témát, mert az adatmentés a szakmája), a folyamatosan futó defrag NAGYON veszélyes lehet egy épp hibát kitaláló vinyó adatai tekintetében: [link].

    (SSD-nél meg nyilván az említett élettartam-szempontok játszanak szerepet ezentúl.)

    (#43730) cigam: "Hamár defrag, nekem is lenne 1 kérdésem: Miér Szerda hajnali 1kor akar defragolni? Tegye fel a kezét akinek akkor be van kapcsolva a gépe?"
    Tanár úr, jelentkezem! :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Воланд #43752 üzenetére

    "Igen a fájlok visszaállítására figyelni kell, ezért nincs semmi fontos nekem a c meghajtón, csak a rendszer, meg a programok. A többi meghajtón meg ki van kapcsolva, szóval ott nem tud bezavarni."

    Ezzel egy gond van: éppen ez jelenti az ellentmondást azzal, hogy a kezdők márpedig igenis használják gond esetén a rendszer-visszaállítást. :) Hogy Te hogyan használod ezt a funkciót, az egy dolog, mert Te nem vagy kezdő. DE mondanom sem kell, a kezdők nagyon nagy része a dolgai nagy többségét nem külön partíción/külön fizikai tárolóegységen (másik HDD, pendrive, stb.) tartja, hanem magán a rendszerpartíción (pl. Asztalra kipakolva [eleve rendkívül rossz szokás! Ezt még a chkdsk is elviheti...], vagy a Dokumentumok mappába beletéve (ez az esetek 99%-ában a rendszerpartíción van kezdőknél), stb.), de egy esetleges rendszer-visszaállítást követően könnyen előállhat az a helyzet, ami sok éve nálam is előállt, hogy bambán azt keresgéled, hogy most mi a szar van, hova tűntek egyes fájljaid - na, éljen, rendszer-visszaállítás... Ilyenkor lehet előkaparni az adatmentő programokat, vagy verni a fejét a falba a tapasztalatlan júzernek. Ezenfelül egy kezdő nyilván nem állítgatja be azt sem, hogy a többi meghajtón be legyen-e kapcsolva a szolgáltatás, vagy sem. Szóval elég szar, amikor a felhasználó a saját kárán tanulja meg az ilyen hibákat elkerülni. Tehát az a "pár kattintás" olykor igencsak veszélyes tud lenni.

    Következésképp itt az utsó mondatodat a mondatodat kiegészíteném:
    "a rendszer-visszaállítás kikapcsolása nem javasolt"
    ... kezdőknek - de a kezdők is minden esetben rendszeresen mentsék a fontos adataikat, és lehetőleg semmi esetre se tegyék a fontos adataikat a rendszerpartícióra, vagyis az esetek 99%-ában a C meghajtóra. :) (Már ha tudják egyáltalán, mi az...) Ráadásul a rendszerpartíción kívüli meghajtókon kívül kapcsolják ki a visszaállító szolgáltatást...
    Na, és máris ott tartunk, hogy a kezdő ebből semmit nem ért. :)

    "Na ezért nézek én át minden rendszermerevlemezt mielőtt bármit csinálnék rajta."
    De ha az általad említett összeomlás áll elő, amire Te személy szerint sokszor alkalmazod a rendszer-visszaállítást, akkor már nincs alkalmad átnézni a rendszerpartíciót, ha lenne, nem kéne a rendszer-visszaállítást alkalmazni, nem?

    Komolyan mondom, most nem tudnék mondani most olyan esetet, amit ne lehetne megoldani rendszer-visszaállítás nélkül, úgy, hogy a megoldás nem egy újratelepítés - de szívesen fogadom az ilyenre a példákat!! :K
    Hátha végre valaki meggyőz róla, hogy hasznos lehet a rendszer-visszaállítás. Eddig személy szerint nem sok hasznát vettem.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #43893 üzenetére

    Hát én is ezekről beszéltem korábban, mint lehetséges megoldások (ami miatt NINCS szükség rendszer-visszaállításra, sőt), nem nekem kell említened ezeket a lehetőségeket. :D Ezek szerint nem olvastad el a beszélgetést. :)

    Pont a rendszer-visszaállítás létjogosultságáról, szükségességéről beszéltünk...legalábbis én megkérdőjeleztem azt.

    Bővebben: épp azt mondom, hogy számtalan egyéb lehetőség adódik, amivel sokkal értelmesebben és biztosabban meg lehet oldani a problémákat, mint az agyonsztárolt rendszer-visszaállítási szolgáltatás segítségével. És épp ezért írtam az előző hsz.-emben az utolsó bekezdést... olvasd el. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #43901 üzenetére

    Mondjuk speciel az UAC szerintem azért más tészta...
    (Jelenleg mondjuk nálam is ki van kapcsolva.)
    Miért tartod feleslegesnek?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #43907 üzenetére

    Az UAC-ot nem azért találták ki, hogy a felhasználó idegeire menjen, hanem hogy amennyiben te vagy maga a rendszergazda, még akkor se kapjon minden alkalmazás azonnal jogosultságot arra, hogy azt csináljon a gépeddel, amit akar. Magyarul biztonsági szempontok játszanak szerepet.
    Mondjuk az nem lenne rossz, ha bizonyos műveletekre, alkalmazásokra könnyen állandó kivételt lehetne hozzáadni, pl. rendszergazdai jelszóval (így az is meg van oldva, hogy ennek a jogosultságát se szerezze meg könnyen bármelyik alkalmazás), hogy onnantól többé ne kérdezzen vissza. Ezt én is nagyon hiányolom... :U Vagy csak valamiről nem tudok.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ErosenZold #43912 üzenetére

    "UAC-ot nem a Microsoft találta ki, csak simán lenyúlta a linuxtól."
    :W

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ErosenZold #43917 üzenetére

    "Most tényen hülyeség kötekedned"
    Ha így reagálsz, nincs több mondanivalóm. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz polonic #43927 üzenetére

    Mi az, hogy ugrik a registry? :DD

    Ha a "file- és registry-virtualizáció" témakörére gondoltál, akkor igencsak félreérthetően írtad le, külön szavakba, kötőjelek nélkül, így igen nehéz eldönteni, melyik szó mihez tartozik (nem véletlenül van így a helyesírásban). :D

    Szóval gondolom erre gondoltál:
    Winportal
    "File- és registry-virtualizáció

    Régebben sok problémát okozott egy-egy alkalmazásnál, hogy - tervezési hibából vagy egyéb okokból kifolyólag - csak teljes rendszergazdai jogosultsággal voltak képesek megfelelően futni. Ez a Windows Vista-ban gondot jelenthet, mivel mint minden más alkalmazás, ezek a programok is csökkentett hatókörrel kell hogy beérjék. A megoldás megint csak a virtuális homokozó. Az olyan programok esetén, melyek a rendszerleíró-adatbázis vagy a fájlrendszer védett helyeire szeretnének írni, az UAC virtualizálja nekik a helyet, vagyis egy könyvtár vagy registry-ág pontos másával "elhiteti" az alkalmazásokkal, hogy tulajdonképpen a megfelelő helyre írnak, holott természetesen csak a felhasználó profilkönyvtárában létrehozott mappa- és registry-másolatokban tevékenykednek. Ezzel a módszerrel megakadályozhatjuk, hogy a régi alkalmazások teleszemeteljék a rendszermappákat és a registry-adatbázist, valamint elejét vehetjük egy véletlen (vagy rosszindulatú) módosítás okozta rendszerösszeomlásnak."

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Aktív témák